Niezbędne informacje

Testy w kierunku SARS-CoV-2 wykonujemy 7 dni w tygodniu. W dni robocze punkt pobrań otwarty jest od 8:00 do 15:00, natomiast w soboty, niedziele i święta od 8:00 do 12:00. Wyniki testów RT-PCR są realizowane do 8 godzin od pobrania, natomiast wyniki testów antygenowych w przeciągu 1 godziny. Wystawiamy zaświadczenie w języku polskim i angielskim.

Nasze testy to gwarancja jakości. Laboratorium Innowacyjnego Centrum Medycznego Instytutu Genetyki PAN otrzymało certyfikat potwierdzający jakość badań laboratoryjnych w kierunku SARS-CoV-2, a samo laboratorium posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia w zakresie diagnostyki molekularnej COVID-19. Dodatkowo testy są uznawane przez międzynarodowe linie lotnicze.

Cennik

Test RT-PCR
- 270 PLN

Test antygenowy
- 100 PLN

Test różnicujący Covid-19 i
grypę - 300 PLN

Jak przygotować się do badania?

Minimum 2 godziny przed badaniem:

- nie spożywaj posiłków,
- nie pij,
- nie żuj gumy,
- nie płucz jamy ustnej i nosa,
- nie myj zębów,
- nie przyjmuj leków,
- nie pal papierosów.

Gdzie zgłosić się do pobrania próbki?

Przyjedź do Laboratorium w Innowacyjnym Centrum Medycznym przy Instytucie Genetyki Człowieka PAN, ul. Strzeszyńska 32 w Poznaniu (należy objechać budynek główny). Zachęcamy do elektronicznej rejestracji dostępnej pod adresem: https://rejestracja.igcz.poznan.pl

Materiałem do badań zakażeń wirusem SARS-CoV-2 i wirusów grypy metodą RT-PCR i testów antygenowych jest wymaz z górnych dróg oddechowych.